Açıklandı: Binance, Bu Altcoin ile İşbirliği Yapıyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, ABD’de incelemeler ve soruşturmalar altında zor günler geçiriyor. Bununla birlikte, Binance’in Polygon üzerindeki yeni girişimi, düzenleyici incelemenin ortasında ABD müşterilerini kazanmayı hedefliyor.

Binance, Polygon’da Unstoppable Domains’le işbirliğine gitti

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, ABD’deki Binance kullanıcılarının artık Polygon’da Unstoppable Domains ile işbirliği içinde dijital kimlik işlevi gören Web3 alan adları oluşturma olanakları olacak. Bu kapsamda, dünyanın en büyük kripto borsası Binance’nin ABD kolu olan Binance.US’in ABD’deki müşterilerine markalı “.BinanceUS” adresleri sağlamak için Web3’ün tanınmış alan adı kayıt kuruluşu Unstoppable Domains ile ortaklığını duyurdu. Bu sayede kullanıcılar, artık geleneksel alfa-nümerik cüzdan adreslerini kullanmak yerine, kripto para birimlerini kolayca göndermek ve almak için tercih ettikleri dijital kimlikleri seçme imkanlarına kavuştu.

Yeni hizmet sayesinde müşterilerin “.BinanceUS” alan adları oluşturmaları mümkün. Ayrıca, bu sayede kripto para cüzdanları için anlaşılması kolay ve dijital varlıkları satın almak, satmak ve transfer etmek için Binance.US uygulamasında kullanılabilecek benzersiz kimlikler elde edebilecekler. Resmi açıklamaya göre, .BinanceUS alan adları yakında tamamen borsanın uygulaması aracılığıyla kullanıma sunulacak. Ayrıca, Unstoppable ilk kez müşterilerine “00.BinanceUS” veya “99.BinanceUS” gibi iki haneli alan adları sağlayacak. Bu arada, halihazırda “ok.BinanceUS” gibi iki harfli alan adları da sağlıyor.

BinanceUS adresleri 10 dolardan başlayacak

Ayrıca, yeni ortaklık kapsamında, Unstoppable Domains müşterileri Binance US kullanarak “.crypto”, “.nft” ve “.x” alan adları da dahil olmak üzere çeşitli alan adreslerine kripto para çekebilecekler. Yapılan resmi açıklamaya göre, kullanıcıların “.BinanceUS” alan adlarını 10 dolar gibi düşük bir fiyata satın alma imkanları olacak.

Tüm alan adlarını Ethereum Blockchain’de basan rakibi ENS’nin aksine, BinanceUS alan adları Polygon ağında oluşturulacak. Ethereum’da gaz kullanımıyla ilgili bir maliyet olduğu düşünüldüğünde, ENS adları pahalı olabilir. Bununla birlikte, Unstoppable Domain’in web sitesine göre, alan adreslerinin bununla ilişkili herhangi bir gaz ücreti yok.

Uzmanlara göre, bu Binance haberinin, borsanın yerel tokeni olan BNB’yi pozitif etkilemesi olası. Şu anda BNB, günlük bazda % 1,95 kayıpla 328,16 dolardan el değiştiriyor. Ayrıca altcoin, kabaca 51 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir