Bakan Karaismailoğlu: 1 yıl içerisinde kalıcı konutların transferini gerçekleştireceğiz

Bakan Karaismailoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

“Bir taraftan konteyner kentlerimizde altyapı imalatları devam ediyor. Konteynerlerde vatandaşların çadırlardan transferlerini sağlıyoruz.  

Çadır kentlerden konteyner kentlere geçişler hızlanacak.  

Şehirlerimizde ticari canlılığa önem veriyoruz, çarşılar kuruyoruz. Buradaki ticari hayatı canlı tutmaya çalışıyoruz. Pazarlarımız açılıyor. Düzenli hayata geçmek için devlet, millet el ele güç gösteriyoruz. 

‘1 YIL İÇERİSİNDE KALICI KONUTLARIN TRANSFERİNİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ’

Vatandaşımızla birlikte devlet, millet el ele bu işin üstesinden geleceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi 1 yıl içerisinde inşallah kalıcı konutlarımızın transferini gerçekleştireceğiz. 

Eğitim alanında önemli faaliyetler gösteriyoruz. Bazı ilçelerimizde eğitim pazartesi başlıyor. Buradaki eğitim kampüsümüzde çadırkentten konteyner kente eğitime başlayacağız. Buradaki geçici barınma alanlarında kalabilecekler. 

‘ŞEHİRLERİMİZİ ESKİSİNDEN DAHA İYİ VAZİYETE GETİRECEĞİZ’

Yapılması gereken ne varsa bütün şehirde olduğu gibi Adıyaman’da da özverili bir çalışma var. Belediyelerimiz burada hep beraber bütün işlerin üstesinden gelmek için el birliği verdik. Burada sosyal hayatı kolaylaştırmak için ne varsa fazlasıyla yerine getiriyoruz. 

Şehirlerimizi eskisinden çok daha iyi vaziyete zamanla getireceğiz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*