‘Erdoğan’ın ayakkabısını yalamamız lazım’ demişti: Liste dışı kaldı

AK Parti, 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimlerde yarışacak milletvekili adaylarının listesini önceki gün Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etti. Katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı överken kullandığı “Biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım” sözleri gündem olan AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, liste dışı kaldı.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Yediyıldız şunları söyledi:

“2018 yılında milletvekili aday adayı olmamama rağmen listelerin oluşturulduğu son gece şahsıma Ordu 1. Sıra Milletvekilliği aday adaylığını tevdi eden Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bu süreçte teşrik-i mesaide bulunduğumuz, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize ve tüm dava arkadaşlarıma en içten teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullanarak, “Milletimize hizmet yolunda Ordu ilimize hayırlı hizmetler kazandıracak olan yeni adaylarımıza 28. Dönem için verecekleri demokrasi mücadelesinde başarılar diliyorum.”

Ne olmuştu?

Şenel Yediyıldız, ocak ayında Ordu’da yerel TV52 televizyonunda katıldığı bir programda, “Şimdi kalkıp da böyle ucuz sebeplerle Tayyip ağabeye ihanet etmek, Türkiye’ye ihanet etmektir. Böyle sebeplerle Tayyip ağabeye ihanet etmek mazlumlara ihanet etmektir. Bak sana açık ve net söylüyorum, şu anda Ukrayna ve Rusya savaşı var değil mi? Ukrayna da Rusya da Tayyip ağabeyden bir şeyler bekliyor ve de onları yapıyorlar görüyorsunuz. Daha ne olacak, biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım” demişti.

Yediyıldız, hem sosyal medyadan hem muhalefet partilerinden hem de kendi partisinden gelen tepkilerin ardından, “Yapmış olduğum açıklamalar esnasında sürçülisan ederek yanlış yorumlanmaya müsait maksadını aşan ifadeler ortaya çıktığını üzülerek ifade eder, milletimizden özür dilerim” ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir