İftar menüleri 2023: 22. Gün iftar menüsü

Ramazan ayını yavaş yavaş bitirirken iftar menülerimizin de sonlarına yaklaşıyoruz.

Yirmi ikinci gün iftar menümüzde az malzeme ile bol lezzet sunan bir çorba tarifiyle başlangıç yapıyoruz. Ardından yine yapımı oldukça kısa süren ve tüm lezzetleri içerisinde barındıran bir ana yemek ve klasik ama oldukça lezzetli bir tamamlayıcı ile devam ediyoruz. İftar menümüze son verirken herkes tarafından sevilen ama yapımı zor olduğu düşünülen bir tatlı kapanışı yapıyoruz.

İşte yirmi ikinci gün iftar menümüz…

22. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Cennet çorbası,
  • Arap tava,
  • Patates püresi,
  • Kazandibi tatlısı

CENNET ÇORBASICennet çorbası, mısır unu ile yapılacak en lezzetli çorbalardan bir tanesidir. Lezzeti ve kıvamıyla hafif bir içim sağlayacak, tüm gün aç kalan midemize ağırlık yapmayacaktır. Bu tarifi denemeyenlerin de mutlaka denemesini tavsiye ediyoruz.

Kremamsı kıvamıyla: Cennet çorbası tarifi

ARAP TAVAKöfte harcı ve sebzelerin birleşmesi ve tek tepside kendi suyu ile pişmesiyle yapılan Arap tava, hem pratik hem de oldukça lezzetli bir ana yemektir. Hem şık davet sofralarına hem de klasik bir iftar menüsüne çok yakışacaktır.

Her sofraya gider: Arap tava tarifi

PATATES PÜRESİArap tavanın yanına bir de pirinç pilavı oldu mu aslında tadından yenmez ama sürekli pilav yemekten sıkılanlara alternatif olsun istedik. Mükemmel kıvamı ve lezzeti ile bu patates püresi her yemeğin yanında sizi kurtaracak favori ana yemek tamamlayıcınız olacak!

Birde bunu deneyin: Patates püresi tarifi

KAZANDİBİ TATLISIGelenekselleşmiş sütlü tatlılarımızdan kazandibi ile iftar menümüzü sonlandırıyoruz. Dışarıda yediğiniz ve lezzeti damağınızda kalan kazandibi tatlılarını unutun. Artık sizin tarifiniz masanızdaki davetlilerin damaklarında kalacak ve hep kazandibi tatlısı yapmanızı isteyecekler.

Daha öncekileri unutun: Kazandibi tatlısı tarifi

Şimdiden afiyet olsun!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*