Twitter, Türkiye’ye operasyon çekti! Okunmasın diye Yavuz Ağıralioğlu gündemden çıkarıldı

CHP ile HDP arasındaki karanlık pazarlıkların ardından HDP aday çıkarmayacaklarını deklare ederek Kılıçdaroğlu’na destek vereceklerini açıkladı. Yaşanan bu süreçte HDP’nin ve fanatik sol partilerin destek verdiği altılı masada kriz çıktı. HDP ile CHP arasında yaşanan işbirliklerinin ardından İyi Partili Yavuz Ağıralioğlu bugün TBMM’de bir basın toplantısı düzenledi ve CHP-HDP ittifakını yerden yere vurdu.

“BİZE PUSU KURULMASINDAN RAHATSIZIZ”

Kendilerine pusu kurulduğunu söyleyen Ağıralioğlu, “Siz daha iktidara gelmeden kör ve sağır oldunuz. Sandıkta yüzde 80’lerin konuşulması gerekirken, şimdi iktidarı matematiğe çevirdiniz. Cumhurbaşkanlığı masasını, bölücülüğe pazarlık masasına çevirdiniz. Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız.” dedi.

“PKK’YA TERÖR ÖRGÜTÜ DEMEDİNİZ, APO’YA KATİL DEMEDİNİZ”

HDP ile yapılan pazarlığı doğru bulmayan Ağırlioğlu,”Ben HDP ile pazarlık edilmesini doğru bulmuyorum. Ben terörün gölgesinin düştüğü yerde olmam. Bir kere PKK’ya terör örgütü demediniz, APO’ya katil demediniz. Ama siz defalarca milletin meclisine gelip devlete katil dediniz.” ifadelerini kullandı.

BİNLERCE TWEET ATILDI, GÜNDEMDEN DÜŞÜRÜLDÜ

Ağıraloğlu, bu sözleri sonrası Twitter’da en çok konuşulan konular arasında ilk sıraya yerleşti. Yavuz Ağıralioğlu hakkında yaklaşık 1 saat içinde yaklaşık 60 bin tweet atıldı.

TWITTER LİSTEDEN KALDIRDI

Ancak son günlerde, muhalif hesapları öne çıkaran algoritması ile tepkilerin odağında olan sosyal medya platformu Twitter, atılan binlerce Tweete rağmen, Ağıralıoğlu’nu gündemdekiler listesinden tamamen düşürdü.

TWITTER’DA FETÖ VE PKK YANLISI HESAPLARI ÖN PLANA ÇIKARMA OPERASYONU

Twitter başta olmak üzere sosyal medyada her seçim öncesi yerli ve milli içeriklerin perdelenip, muhalif paylaşımların ön plana çıkarılması durumu başka bir boyuta taşındı. 14 Mayıs’a kısa bir süre kala FETÖ ve PKK yanlısı hesapların özellikle Twitter’da “Sana Özel ve “Takip Edilenler” algoritması adı altında bilinçli olarak kullanıcıların karşısına çıkarıldığı görüldü.

KAYNAK: SABAH

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*