ANTALYA’DA SAĞANAK SELE DÖNDÜ; 85 YAŞINDAKİ KADIN KEPÇEYLE KURTARILDI

Antalya’da şiddetli yağış; 5 ilçede okullar tatil (4)

Antalya’da gece saatlerinde başlayan yağmur nedeniyle şehrin birçok noktasında ev ve iş yerleri su altında kaldı. Kepez ilçesi Baraj Mahallesi 5796-5797 ve 5798 sokaklar üzerinde yer alan müstakil evler sular altında kaldı. Evlerinden çıkamayan vatandaşların ihbarıyla olay yerine itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edildi. Ekipler, kepçe yardımıyla ilk olarak 4 kişilik aileyi çıkartırken, hemen arka sokakta yer alan başka bir evde ise 85 yaşındaki Elveda Bilgin’in de mahsur kaldığının belirtilmesi üzerine ekipler bu kez o adrese geçti. AFAD ve itfaiye ekipleri kepçe üzerine çıkarak evine ulaştığı yaşlı kadını kepçeye alarak güvenli yere taşıdı. Yaşlı kadın, ardından oğlunun evine geçti.

Annesinin evde yalnız olduğunu ve yağmurdan dolayı mahsur kaldığını dile getiren Burhan Bilgin, Geceden bu yana yağmur yağıyordu. Annemin evinin olduğu yer de yoğun yağmurdan dolayı suyla doldu. Ekipleri çağırdık, onlar da geldi. AFAD ile itfaiye eve giderek annemi bulunduğu yerden çıkardı dedi.

UMKE EKİBİ HASTANEYE GÖTÜRDÜ

Sağanak ve bazı mahallelerde sel nedeniyle çok sayıda ev ve işyeri su altında kaldı. Kent merkezindeki bazı altgeçitler suyla dolarken, bazı polikilinikler de su baskınına uğradı. Aspendos Mahallesi’ndeki mobilya mağazalarını su bastı. Kent içi taşımacılık yapan otobüsler yollarda mahsur kaldı. Vatandaşlar kendi imkanlarıyla elerine ve işlerine gitti. Kepez ilçesinde doğum yapmak üzere olan bir kadın, UMKE ekipleri tarafından hastaneye götürüldü. Yine kent merkezindeki büyük bir alışveriş merkezi, su baskını nedeniyle 1 gün kapatıldı. Su baskınına uğrayan mahallelerdeki birçok insan da evlerinden çıkmamadı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir