Google Pixel 8 serisi, yeni rengiyle çok göz alıcı!

Google, geçtiğimiz Ekim 2023’te Pixel 8 serisini tanıttı. Bu seri, standart modelde Obsidian, Hazel ve Rose renk seçenekleri sunarken, Pro model Obsidian, Porcelain ve Bay renkleri ile piyasaya sürüldü. Şimdi ise Google, bu serinin yakında yeni bir renk seçeneği ile genişleyeceğini duyurdu.

Yeni renk seçeneği duyurusu, şirketin resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı. Paylaşılan bir ikili kod dizisi “Yeni yıl, yeni düşüş” ifadesini içeriyor ve kullanıcıları Google Store’daki bir tanıtım videosuna yönlendiren bir bağlantıya sahip. Bu video, yakında çıkacak olan yeni renk seçeneğinin bir önizlemesini sunan Nane Yeşili renginde “itsaliving” ifadesini gösteriyor.

25 Ocak 2024’te, renk açıklamasının yapıldığı aynı gün, Google NYC’nin merkezinde sanatçı @itsaliving ile bir duvar resmi etkinliği düzenliyor.

Google Pixel 8 serisi, yeni rengiyle çok göz alıcı!

Pixel 8 serisi, Ekim 2023’te piyasaya sürülen iki akıllı telefon içeriyor ve üçüncü bir model olan Pixel 8a’nın 2024 yılında çıkması bekleniyor. Hangi modelin Nane Yeşili rengini alacağı ise gelecek haftaya kadar sır olarak kalmaya devam ediyor.

Pixel 8 serisinden bahsedecek olursak, Pro model 6.7 inç LTPO OLED ekran, Google Tensor G3 çip, 12GB RAM ve 128GB depolama alanı gibi özelliklerle öne çıkıyor. Kamera kurulumu, 50MP ana arka kamera, 48MP ultra geniş açılı lens ve 5x optik zooma sahip 48MP telefoto lens içeriyor. Cihaz, 5050mAh pil kapasitesi, 30W hızlı şarj desteği ve ekrana entegre parmak izi tarayıcısı ve yüz tanıma gibi çeşitli güvenlik özellikleri sunuyor.

Diğer yandan, standart Pixel 8 modeli 6.2 inç OLED ekran, 8GB RAM ve 128GB veya 256GB depolama seçenekleri sunuyor. Kamera kurulumu, 50MP ana arka kamera ve 12MP ultra geniş açılı lens içeriyor. Bu cihaz, 4575mAh pil kapasitesi ile donatılmış ve Pro modeliyle benzer güvenlik özelliklerine sahip. Her iki model de IP68 toz ve suya dayanıklılık sunuyor ve çeşitli renk seçenekleri ile mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir